הפעילות שלנו

תכנית "מלאכי רשת" בבתי הספר

תכנית ייחודית ופורצת דרך של העמותה בשותפות עם ProMUNers – בית הספר הרב תחומי למנהיגות וניהול למניעה והתמודדות עם בריונות ברשת.

מטרת התכנית היא לשנות מן היסוד את הרגלי הגלישה של תלמידי ישראל וליצור שינוי תרבותי כך שלצד הלימוד של הסכנות ברשת, המניעה וההתמודדות עם בריונות ברשת יש דגש על הטמעת ערכים שמקורם באיסור על הפצת לשון הרע ורכילות.

בשלב הראשון של התכנית, במשך 5 מפגשים, אנו מכשירים תלמידי תיכון בתחום המניעה וההתמודדות עם בריונות ברשת, מלמדים אותם על ההשלכות השליליות של הפצת לשון הרע ורכילות ומכשירים אותם להעביר את הידע ואת הכלים שרכשו לתלמידי בית ספר יסודי. בשלב השני, תלמידי התיכון נכנסים לבית ספר יסודי ומלמדים את התלמידים את החומר שהועבר להם (כל קבוצת גיל מקבלת שיעור ייעודי אשר מותאם לה). בתום ההדרכה התלמידים הופכים להיות חלק מקהילת “מלאכי רשת” אשר מחויבת לשיח מכבד ולאיסור הפצת לשון הרע ורכילות. הקהילה ממשיכה לפעול באופן עצמאי לטובת קידום הנושא ומקבלת תמיכה מהעמותה ככל הנדרש.

העובדה שהמדריכים הינם בני נוער בגילאי התיכון מחזקת באופן משמעותי את האפקטיביות בהעברת המסר שכן התלמידים הצעירים מסתכלים בהערצה על תלמידי התיכון ושואפים לנורמות והערכים שתלמידי התיכון מייצגים.

התכנית מוכרת כתכנית חיצונית של משרד החינוך (מספר תכנית 1196) ומוכרת גם על ידי מינהל חברה ונוער למעורבות חברתית כך שהשעות שתלמידי התיכון משקיעים בתכנית מוכרות להם כשעות של מעורבות חברתית לצורך תעודת הבגרות.

שיתוף פעולה מצמיחים

מיזם חינוכי של העמותה בשותפות עם “מרכז מצמיחים להפחתת אלימות בבתי ספר” לפיתוח תוכן והפעלת סדנאות חינוכיות לבני נוער בבתי ספר ברחבי הארץ.

מטרת הסדנא היא להטמיע בקרב התלמידים ערכים של סובלנות וכבוד לאחר ולהשפיע על השיח בכיתה- להפחית שימוש בשפה פוגענית ולהגביר את ההערכה לשימוש בשפה חיובית ומפרגנת במסגרת היחסים החברתיים.

הסדנא הינה סדנת עומק המורכבת מ-8 מפגשים עם מנחים בעלי השכלה אקדמית בתחומי החינוך וניסיון רב. לצד העבודה עם התלמידים, המנחים מעבירים מפגשי הכנה לצוות ההוראה כדי שיוכלו להמשיך לעבוד עם התלמידים בתום הסדנא.

שגרירים #מנקים_את_הרשת

הרשתות החברתיות מהוות כלי חשוב מאוד בחיי היום יום שלנו ויש להן יתרונות רבים. לצד היתרונות הללו, הן גם מהוות כר פורה להפצת ביטויים ותכנים פוגעניים אשר ההשלכות שלהם עשויות להיות הרסניות.

הילדים והנוער אשר משקיעים זמן רב ברשתות החברתיות, במפגשי וידאו ויצירת תוכן- הם דור העתיד, אנו מאמינים שגיוסם למלחמה בלשון הרע הוא הכרחי, וביכולתם להביא את השינוי בתרבות ובמודעות. עבור בני גילם, וגם עבור המבוגרים.

הילדים והנוער החברים בפורום השגרירים מסייעים להפיץ את המסר, ודורשים שיח מכבד ומרחב מקוון בטוח. כאשר הם נתקלים בהודעה שאינה עומדת בסטנדרטים אלו הם מגיבים ומתקנים: “יש דרך יפה יותר לומר את הדברים. לשון הרע לא מדבר אלי!” וגם מתייגים את האינסטגרם של העמותה @LASHONHARA.

במסגרת התקשורת עם הפורום, נהנים השגרירים מפעילויות בלעדיות, חשיפה לפני כולם למהלך הבא, מוצרים, סטיקרים ושילוב בקמפיינים של העמותה.

WhatsApp Image 2020-10-18 at 14.19.09 (2)

בסוף זה יחזור אלייך כמו בומרנג

WhatsApp Image 2020-10-18 at 14.19.09 (3)

זה לא רק סלוגן זו דרך חיים

WhatsApp Image 2020-10-18 at 14.19.10 (1)

החיים והמוות ביד הלשון

WhatsApp Image 2020-10-18 at 14.19.09 (1)

מילים יכולות להרוג

תערוכות וקמפיינים

תערוכה מתחת למים – תמונות + וידאו + כתבה

תערוכה בשחור לבן ומכירה פומבית של החולצות לגיוס תרומות – תמונות + וידאו + כתבה

חשיפה ארצית בהופעה של עומר אדם- תמונות + וידאו

חלוקות שעושות טוב

במסגרת העמותה יוצאים צוותים הכולל שגרירים, משפיענים וידוענים לחלוקות מוצרים ממותגים עם המסר, במטרה להרים את המורל, להפיץ אהבת חינם ולתרום לחברה.

החלוקות נערכות בבתי חולים, בסיסי צה”ל ואירועים שונים. בנוסף, מידי שנה מחולקים למשפחות מעוטות יכולת מוצרים בסיסיים כמו ערכות ציוד לבית ספר, תחפושות, צמידים ועוד.

כתבו עלינו

אודות

הישארו מעודכנים - הצטרפו לניוזלטר

אנחנו שולחים מידי פעם עדכונים, אירועים ופעילויות של העמותה (וגם אפשר להסיר את ההרשמה בדיוור הראשון אם תרצו)

כל החברים פה