רימון המקלדת
רגע לפני שזה מתפוצץ עלינו. 

יצירתו של האמן גלעד קינן ׳רימון מקלדת׳ עבור עמותת ״לשון הרע, לא מדבר אליי!״ מתנשאת ב’קניון עזריאלי – מול הים אילת׳.

בחודשים האחרונים יצאנו בקמפיין ייחודי, “רגע לפני שזה מתפוצץ עלינו”. רעיון הקמפיין נלקח מהמשפט המפורסם “מָוֶת וְחַיִּים בְּיַד־לָשׁוֹן” (משלי, י”ח, כ”א).

בשנים האחרונות, את הלשון החליפה למעשה היד הקלה שעל המקלדת, כאשר המשתמשים בה נהנים מאלמוניות ומתירים לחרצובות לשונם למצוא במה דרך המקלדת לרחבי הרשתות החברתיות. הקמפיין מדמה מקלדת המעוצבת כרימון יד, המעביר את המסר החשוב שמילים מאחורי המקלדת יכולות להרוג, והיד הקלה על המקלדת הינה כיד האוחזת ברימון שיכול לתפוצץ בכל רגע.

יצירתו של האמן גלעד קינן ׳רימון מקלדת׳ עבור עמותת ״לשון הרע, לא מדבר אליי!״ מתנשאת בתל אביב ברחבת התיאטרון הלאומי הבימה, המדגישה את העוצמה החזותית של המיצג בשל מורכבותה החברתית הייחודית של העיר.

המיצג המונומנטלי ממחיש את העוצמה שבמילה הכתובה, והנפיצות שיש בכל מה שכותבים או אומרים על האחר ויכולת ההשפעה על חיים שלמים.

היצירה בולטת מעל לפני השטח כסוג של אזהרה לכל מי שניגש אל המקלדת, על מנת להדהד בלב הצופה את הקלות שבה יכולה לחיצה בודדת על מקש אחד, המדמה לחיצה קלה על הנצרה, לחולל ריב, פירוד, הרס ואפילו מלחמה שלמה, ולהמחיש שלשון הרע זה לא רק במילים שיוצאות מהפה, אלא אף במילים הנכתבות באמצעות המקלדת, מרגע ששוחררה ניצרת המילה השלילית והפוגעת, ועד לפיצוץ ההרסני שלרוב אינו בר תיקון.

לשון הרע לא מדבר אליי במיצג מונומנטלי שבא להמחיש את הכוח שיש במילה רעה אחת שעלולה להרוס חיים שלמים. 

לא פעם אנו נסחפים בשפה בוטה על האחר ברשתות ברחוב ואפילו בבית.

זוהי משימה לאומית להרגיע את השיח האלים ולהתחבר לטוב שמאחד בינינו.

עמותת לשון הרע לא מדבר אליי פועלת ללא לאות להמחיש את העוצמה שבמילה הכתובה, והנפיצות הפוטנציאלית בכל מה שכותבים או אומרים על האחר.

היצירה בולטת מעל פני השטח כסוג של אזהרה לכל מי שניגש אל המקלדת, על מנת להדהד בלב הצופה את הקלות שבה לחיצה אחת בודדת על מקש המקלדת יכולה להזיק, כמוה כשחרור נעצרת רימון רסס.

האמן: גלעד קינן
האוצר: דוד הלפרין
ליווי אמנותי: ארז ברכץ

מיצג הרימון עשוי אלומיניום
גובהו 3.2 מטרים, בקוטר 2.5 מטרים ובמשקל 400 ק"ג
רוצים לקחת חלק בשינוי?

תעקבו אחרינו

צלמו שתפו ותייגו אותנו

				
					@lashonhara
				
			

לשון הרע לא מדבר אליי

מהפקה להצבה
צפו בתהליך ההקמה
האמן: גלעד קינן